KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckningar 15781054
nr 1578 1054
Lars Matson
(1933-1994), Sverige
3 st kolteckningar. Signerad. Yttermått inklusive ram: 62,5x53,5 cm. Skänkt av Yvonne Sörensen Björud
Lars Matson, svensk bildkonstnär född 1933, död 1994.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 november 2023
kl 16:55:00
ledande budet*
100 kr
100 kr (budbetjänt)
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Läs mer om Specialauktion för Stadsbrudskåren